Brexit in zicht voor Ryanair
De binnenlandse vluchten in het Verenigd Koninkrijk gaan wellicht verleden tijd zijn voor de Ierse prijsvechter Ryanair. Op dit moment mag Ryanair als Ierse vliegtuigmaatschappij nog vluchten binnen het Verenigd Koninkrijk uitvoeren. Maar zodra de Brexit een feit is, gaat ook die situatie veranderen.

Zo zegt Neil Sorahan, De CFO van de prijsvechter, tijdens de Annual Global Airfinance Conference in Dublin. Voor vluchten binnen het Verenigd Koninkrijk heeft Ryanair straks een Britse Air Operators Certificate nodig. Maar of het die gaat aanvragen is niet zeker. Sorahan benadrukt dat maar een klein deel van de vluchten van het Ierse imperium binnen het Verenigd Koninkrijk plaatsvinden.
Verbindingen Ierland en het Verenigd Koninkrijk
De binnenlandse routes die in gevaar komen zijn onder andere Edinburgh-Stansted, Glasgow-Stansted en Belfast-Gatwick. Het Noord-Ierse Derry is nu nog verbonden met drie Britse bestemmingen, ook die zullen wellicht verdwijnen.
Easyjet, de Britse prijsvechter, moet juist een AOC in een EU-land aanvragen om actief te kunnen blijven op routes in de EU.
Zou jammer zijn als het vliegen tussen eu en uk moelijker wordt.
Bedankt voor je reactie. Dat zou zeker jammer zijn! Hopelijk blijven er een hoop goede verbindingen tegen redelijke tarieven beschikbaar. Wij hebben daar in ieder geval alle vertrouwen in. ~Jasmijn