
Passagiers wachten vijf jaar op geld terug van Ryanair
Consumentenbescherming staat vaak ter discussie, positief of negatief. Toch is bijna iedereen het erover eens: wie betaalt voor een product dat niet geleverd wordt, verwacht zijn geld terug. Simpel toch?
Helaas ervaren vliegtuigpassagiers dat anders. Zes Ryanair passagiers moesten zelfs vijf jaar wachten op hun ticketgeld na een geannuleerde vlucht. En goed nieuws: 690 passagiers kregen óók hun vergoeding.
Geld terug bij annulering: een eenvoudig recht toch?
Bij een geannuleerde vlucht schrijft de Europese wet (Verordening 261/2004) voor dat de airline de ticketprijs terugbetaalt.
Toch moesten zes passagiers van Ryanair vijf jaar wachten op hun ticketgeld omdat de vlucht was geannuleerd door COVID-19. Deze passagiers schakelden ons in en wij hebben via een juridische procedure alsnog hun geld teruggevorderd bij Ryanair.
Uw compensatie is niet vanzelfsprekend
Dankzij Europese wetgeving heeft u nu recht op compensatie. Maar onder druk van luchtvaartmaatschappijen wil de EU deze rechten fors inperken. Help mee dit te voorkomen, teken de petitie zodat u ook in de toekomst recht blijft houden op een vergoeding.
Teken de petitiePassagiers dreigen rechten te verliezen door nieuwe regels
Op dit moment staat de bescherming van passagiers op losse schroeven. In Brussel werken ze aan een herziening van de huidige EU 261/2004-verordening. Daarbij liggen voorstellen op tafel die vooral gunstig zijn voor de luchtvaartmaatschappijen.
Opmerkelijk, want juist deze maatschappijen houden zich vaak al niet aan de basisregels. Dat de verordening wordt aangepast, is positief, maar dit zou juist moeten gebeuren om de bescherming van luchtvaartpassagiers te verbeteren.

Geschreven door Fleur van Leijsen
Fleur is junior marketeer bij EUclaim, combineert haar innovatieve inzichten met een passie voor passagiersrechten
Meer over Fleur