Bosman-arrest voor luchtvaart

01-02-2011

Leo Carpentier, de Arendonkenaar die door KLM werd gesanctioneerd, wees gisteren een ultiem aanbod van de Nederlandse luchtvaartmaatschappij van de hand om de dubbel gerekende tickets terug te betalen, in ruil voor het intrekken van elke klacht. Carpentier heeft EUClaim gevraagd in zijn naam een rechtszaak aan te spannen tegen KLM.

Voor Hendrik Noorderhaven, bedrijfsleider van EUClaim, staat het als een paal boven water dat KLM zijn boekje ver te buiten is gegaan: "Meneer Carpentier 4.154 euro aftroggelen voor drie nieuwe tickets, omdat hij en zijn gevolg het eerste deel van hun ticket - de treinreis Antwerpen-Amsterdam - niet hebben volgemaakt, is niet alleen schandalig, ze is ook onwettig", zegt Noorderhaven.

 

Recht op schadevergoeding

EUClaim zegt dat Carpentier niet alleen zijn geld moet terugkrijgen, hij heeft ook recht op een schadevergoeding van 600 euro per ticket: "Want KLM beschouwde hem die bewuste dag als een ‘no show', omdat hij in Antwerpen niet op de Thalys naar Amsterdam stapte. Maar ten eerste kunnen ze dat nooit controleren en ten tweede daagde meneer Carpentier in Schiphol wel degelijk op tijd op. Niks ‘no show', dus. Ze hebben hem om de verkeerde redenen geweigerd."

Volgens Noorderhaven is KLM streng omdat de luchtvaartmaatschappij er als de dood voor is dat half Nederland zijn intercontinentale tickets in België gaat bestellen - waar ze op de langeafstandsvluchten tot 400 euro goedkoper zijn - om dan doodleuk in Schiphol op te stappen voor een rechtstreekse vlucht naar, pakweg, Manila. Leo Carpentier heeft EUClaim intussen toestemming gegeven zijn belangen te verdedigen.

 

Vuile trucs

Noorderhaven is strijdlustiger dan ooit: "Indien KLM dit verliest, dan staat de werkwijze van alle luchtvaartmaatschappijen van de International Air Transport Association (IATA) op de helling", zo wrijft de Nederlander zich in de handen. "Want die passen allemaal dezelfde vuile trucs toe als KLM. Het gaat hier om miljarden euro's"

Op zijn website dekte KLM zich vandaag al in door aan te geven dat tickets Brussel-Manila niet meer elektronisch besteld kunnen worden.

Bron: Gazet van Antwerpen
vrijdag 8 augustus 2008